Dziewięciodniowa nowenna za wstawiennictwem Sługi Bożego o.Wenantego Katarzyńca

Boże w Trójcy Jedyny,

bądź uwielbiony za wszelkie dobra,
którymi napełniłeś sługę Twego Wenantego;
on przez życie według rad ewangelicznych
i gorliwą posługę kapłańską w Kościele
stał się przykładem dla Twoich wiernych.
Wynieś, Panie, tego sługę Twego na ołtarze,
abyśmy lepiej mogli Tobie służyć,
mnie zaś udziel łaski, o którą pokornie proszę
za jego wstawiennictwem.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz? Zdrowaś Maryjo? Chwała Ojcu?

Odmawiać przez 9 kolejnych dni oraz przystąpić do Sakramentu Pojednania i Komunii świętej.

Wenanty Katarzyniec, kapłan z Zakonu OO. Franciszkanów /Bracia Mniejsi Konwentualni/, urodził się 07.10.1889 r. we wsi Obydów, należącej do parafii Kamionka Strumiłowa /Archidiecezja Lwowska/. Rodzicami jego byli: Jan i Agnieszka z domu Kozdrowicka, bogobojni choć bardzo ubodzy wieśniacy. Na chrzcie świętym otrzymał imię Józef.

W 1907 r. zapukał do klasztoru franciszkańskiego we Lwowie i poprosił o przyjęcie go do zakonu. Przełożony wystawił go na próbę, bo polecił mu skończyć wpierw szkołę średnią i nauczyć się łaciny, której dotąd nie przerabiał. Po roku Katarzyniec przyniósł mu świadectwo dojrzałości z odznaczeniem, a na egzaminie z łaciny potrafił tłumaczyć nawet Cezara i Cycerona. Rodzice próbowali zatrzymać syna w świecie, tym więcej, że przed zdolnym młodzieńcem otwierała się świetna kariera pedagogiczna, lecz on oświadczył: ?Pieniędzy mi nie potrzeba, a na stanowisku w świecie bym się zepsuł? ? i poszedł za głosem powołania.

25.08.1908 r. otrzymał we Lwowie habit zakonny wraz z nowym imieniem: Wenanty i rozpoczął tamże roczny nowicjat, po którym złożył śluby zakonne. Całą duszą pokochał Zakon franciszkański i starał się jego ideał konsekwentnie realizować w życiu. Na rekolekcjach postanowił sobie: ?Będę się strzegł najmniejszego grzechu, choćby mi umrzeć przyszło?. Czystość jaśniała na jego twarzy, miłował ubóstwo i umartwienie, uczynił nawet ślub abstynencji od wódki, a w praktyce nie pił żadnego alkoholu. W życiu wspólnym był nadzwyczaj zgodliwy i uczynny. ?Główny przymiot O. Wenantego ? zaświadcza jeden z jego profesorów ? to wierne i stałe zachowanie wszelkich przepisów zakonnych.? Np. na wspólną rekreację przychodził nawet wtedy, gdy nikogo nie było na Sali rekreacyjnej. ?Przekonałem się ? zeznaje magister kleryków ? że świętość jego jest prawdziwa?.

(MAT) www. wenanty.pl

69 odpowiedzi do “Dziewięciodniowa nowenna za wstawiennictwem Sługi Bożego o.Wenantego Katarzyńca”

  1. Ojcze Wenanty bardzo Cię proszę o pomoc w znalezieniu pracy, aby wysłane przeze mnie CV dotarły do dobrych ludzi i aby dali mi szansę na podjęcie pracy. Proszę Cię również o pomoc w znalezieniu dobrego męża i macierzyństwo.

 1. szczęść Boże! Bardzo proszę o modlitwę za Baetłomieja-o laskę nawrócenia,o powrót do sakramentów świetych, O Spowiedż ŚW.
  Proszę o dar potomstwa dla córki Darii,która stara się od lat
  Proszę o pomoc finansową na remont dachu mojego domu.
  Bądz wola Twoja Panie Jezu we wszystkich tych prośbach.
  Bł.Wenenty módl się w tych intencjach.

 2. Proszę o uzdrowienie mojego męża z alkoholizmu aby podjął leczenie łaskę wiary i spowiedzi żebyśmy mogli uczestniczyć na weselu kuzynki ,bez żadnych obaw .

 3. Św. Wenanty, proszę o pomyślne załatwienie spraw związanych z planowaną inwestycją oraz pomoc w trudnej sprawie sądowej. Wybłagaj u Boga łaskę życia w wierze dla Emilki i Gabrysi, o nawrócenie ich rodziców i nie utrudnianie nam kontaktów z wnuczką. Naucz mnie z pokorą i cierpliwością znosić przeciwieństwa i bezgranicznie ufać Bogu.

 4. Święty Wenanty proszę o pomyślne załatwienie spraw związanych z nasza inwestycją i sprawiedliwą ugodę w trudnej sprawie sądowej o uregulowanie kontaktów z wnuczką. Naucz mnie ufać Bogu bezgranicznie.

 5. Za wstawiennictwem o. Wenentego wyprosilam łaskę wyjścia z kłopotów finansowych. Dziękuję Ci Panie Boże za wysłuchanie moich prósb

 6. Proszę o tym, bym mogła utrzymać się z mojej firmy. Na początek chociaż na opłaty w lipcu. Proszę też, by moje dzieci poszły do spowiedzi.

 7. CZCIGODNY OJCZE WANENTE
  PROSZĘ WSTAW SIĘ ZA MNĄ DO
  BOGA W TROJCY DYPRZYNAJSWIETSZEJ O LASKI DLA MNIE.PROSZĘ CIĘ DROGI OJCZE O
  UZDROWIENIE Z CHOROBY SKÓRNEJ.
  PROSZĘ O ZAŁATWIENIE SPRAW URZĘDOWYCH EMERYTURY. PROSZĘ
  O UWOLNIENIE OD JANA.
  DZIĘKUJĘ CI UKOCHANY OJCZE WANENTE ZA WSZYSTKIE ŁASKI.
  JEZUS TY SIĘ TYM ZAJMI.
  JEZU UFAM TOBIE. JEZU KOCHAM CIĘ.

 8. Proszę o modlitwę za pośrednictwem Ojca Wenantego o Jego wstawiennictwo w szybkiej i korzystnej sprzedaży domu oraz kupnie nowego. Bóg zapłać.

 9. Sługo Boży o. Wenanty, proszę o wymodlenie łaski uratowania Naszego małżeństwa…jeśli jest to Wolą Boga. Amen

 10. Ojcze Wenanty, Niebieska Panienko, bardzo proszę o uzdrowienie z problemów żołądkowych, o bezpieczna ojczyznę, o miłość na świecie, o zdrowie, spokój/ o dar łaski dla osoby z chorobą nowotworową… strzeżcie nas jak źrenicy swojego oka w cieniu swoich skrzydeł nas ukryjcie
  Amen

 11. Proszę o zdrowie dla Całej rodziny, oraz aby w moim życiu pojawiła się możliwość abym mogła kupić mieszkanie, ponieważ w obecnym źle się czuję z różnych powodów. Ojcze Wenanty proszę uproś u Pana Boga potrzebne łaski. Amen

 12. Proszę pomóż mi wyjść z pętli kredytowej z zadłużeń Bądź ze mną na rozprawach sądowych Składam obietnice iż gdy wszystko się ułoży przyjadę Ci osobiście podziękować do Kalwari Pacławskiej Proszę Cie nie zostawiaj mnie Bądź ze mną

 13. Ojcze Wenanty Kinga ma problemy w domu konkubent matki ja wyzywa i chce wyrzucic z domu i ma nerwice, dlatego chodzi na terapie i jej wiara maleje przechodzi kryzys duchowy
  Pomoz jej popros Matke Boza i oboje wstawcie sie za nia u Boga Ojca i Syna Jezusa . Amen

 14. jesli jest taka wola Boza to skladam prosbe ojcze Wenenty proszac o Twoje wstawiennictwo o dar dalszego macierzynstwa dla naszej corki Magdy w jej malzenstwie .

  .

 15. Błagam o wyproszenie Łaski uzdrowienia moejej Mamy z nowotworu i duchowego otaz psychicznego .Prosze bądź jutro ze mną i Mamą na klasyfikacji na operacje , aby była przyjęta.

 16. Sługo Boży, Ojcze Wenanty proszę o powrót zdrowia, przywrócenie słuchu, pomoc przy problemach materialnych/ spłacenie długów/,
  nową pracę dla syna, pomyślne rozwiązanie dla synowej i zdrowie,
  Bóg zapłać.

 17. Proszę ojca Wenantego o wstawiennictwo w uratowaniu naszego biznesu, który się znalazł w trudnej sytuacji finansowej, o spłacenie wszystkich długów, o pomyślna sprzedaż naszego domu.
  Dziękuje za dar ojca Wenantego i za wszystkie prośby wysłuchane za Jego wstawiennictwem.

  1. Minęło zaledwie 2 tygodnie od umieszczenia mojej intencji, a już widać zmianę na lepsze i jest nadzieja, ze wszystko będzie dobrze.
   Dziękuje Ci Jezu za pomoc i dar ojca Wenantego !
   Niech Będzie Bóg Uwielbiony !!!

 18. Ojcze Wenanty proszę Ciebie o wstawiennictwo w problemach finansowych w naszym biznesie, o nowa klientelę o więcej obrotów,
  abyś uratował nasz rodzinny biznes i o pomyślna sprzedaż naszego domu.
  Bądź uwielbiony Boże w ojcu Wenantym i dziękuje za dar Jego życia.

 19. Proszę o wstawiennictwo do Boga w intencji naszej córki, aby Pan Bóg postawił na Jej drodze dobrego człowieka -męża . Tak bardzo boi się samotności. Proszę o uproszenie tej łaski i Boże błogosławieństwo w Jej życiu.

 20. Ojcze Wenanty,blagam Cie wypros dla mnie łaske uzdrowienia ciala, duszy,relacji z mama,o pomoc finansowa abym mogła zyc samodzielnie,godnie, splacic dlugi i pomoc innym,blagam o nawrocenie serca mamy,o wszelkie potrzebne laski dla rodziny,o dobra prace,pomoż mi Ojcze Wenanty dziekuje

 21. Proszę ojca Wenantego Katarzynca o pomyślne rozwiązanie mojej trudnej sprawy w sądzie, o wyjście z kłopotów finansowych abym mogła żyć samodzielnie. Miała finansowe środki na kupno mieszkania .

 22. Proszę ojca Wenantego o wstawiennictwo w uporządkowaniu spraw związanych z moim mieszkaniem po śmierci męża ze spadkobiercami, którzy upominają się o spłatę. Nie mam z czego ich spłacać gdyż żyję z wypracowanej emerytury, a oni wcale nie są biedni.

 23. Proszę, bł Wenanty , niech nasza szkoła – jej budynek , boiska, hala, służą kolejnym pokoleniom młodzieży. Niech w jej murach kształcą się wartościowi ludzie. Niech w jej sprawie zapadną dobre decyzje. Ześlij na decydujących dary Ducha Św.

 24. Kochany i pokorny Ojcze Wenanty, serdecznie Cie prosze o zdrowe zeby i dziasla dla Dietharta, o laske wiary dla niego i pieknego i dobrego zycia, oraz o potrzebne laski dla Karin.
  Ojcze Wenanty, pomoz mi znalezc dobra prace w Polsce. Miej w opiece moja rodzine. Ojcze Wenanty, prosze Cie o pomoc odzyskaniu pieniedzy, straconych w wyniku oszustwa.

 25. Ojcze Wenanty, dotąd nie słyszałam o Tobie. Jesteś wielkim Świętym. Jeżeli jest taka wola Boża to proszę pomóż mi w spłacie moich kredytów. Proszę pomóż także moim dzieciom w budowie domu.
  Dziękuję za to, że Jesteś. Dziękuję za Twoją Świętość i modlitwy.
  Niech będzie Bóg uwielbiony w Tobie i w całym stworzeniu.

 26. Ojcze Wenanty proszę Cię o wstawiennictwo u Boga prosząc Go o pełne błogosławieństwo finansowe, o środki na gdne źycie i spłatę kredytów.
  Pomóż mi proszę znaleźć dobrą pracę w Polsce.
  Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego męża.

 27. Kochany Ojcze Wenanty, proszę pomóż mi w trudnej sytuacji finansowej
  Wskaź drogę i podpowiedz , czy mam wejść w biznes ,który dziś pojawił się w moim życiu .Jeśli tak to proszę pomóż i pokieruj tak, żeby wszystko bylo dobrze i bezpiecznie. Wstaw się za mna u dobrego Boga, aby bylo tak jak On tego chce i żeby postawił na mojej drodze właściwych ludzi.

 28. Ojcze Wenanty proszę wyproś u Trójcy Świętej dar trzeźwości dla mojego męża aby był wzorem ojca jak Św. Józef dla syna i kochającym mężem . Matko Najświętsza nasza Opiekunko módl się za nami . Syna wyrwij natomiast z uzależnienia od komputera i komórki.

 29. Kochany Ojcze Wenanty wyproś u Trójcy Świętej i Matki Bożej łaskę trzeźwości i wyrozumiałości dla męża aby Św. Józef stał się jego orędownikiem,synowi uproś łaskę umiarkowania korzystania z
  z komputera i komórki .Błogosław naszej rodzinie AMEN.

 30. Błogosławiony Ojcze Wenanty proszę wstaw się za mną u dobrego Boga, wyproś potrzebne łaski , zwłaszcza pieniądze na godne życie, znalezienie takiej pracy, która mi to umożliwi. Proszę o dary Ducha Świętego i mądre życiowe decyzje oraz pomocnych ludzi w życiu.

 31. Ojcze Wenanty, proszę o łaskę dla mojego męża Jana. Aby wszedł na drogę zgodną z Bożym porządkiem. Aby spotykał na tej drodze mądrych i wartościowych ludzi. Aby zawrócił i oddał wszystko Opatrzności Bożej. Niech pamięta o przysiędze małżeńskiej. Daj mu łaskę bycia dobrym człowiekiem, mężem, ojcem i synem. Bóg zapłać.

 32. W zeszym roku 2019 poprosilam o sprawe finansowa sytuacja szybko sie rozwiazala nie wiem na czym polega fenomen Wenantego ale ogromna wdziecznosc tu zostawiam

 33. Ojcze Wenanty, za Twoim wstawiennictwem upraszam Jezusa o łaskę pomyślnego rozwiązania moich sprawy urzędowych, o anulowanie naliczonej sumy. Upraszam o wskazanie mi właściwej drogi postępowania i dochodzenia swoich praw. Daj mi mądrość Panie Boże by widzieć i rozumieć Twój plan dla mnie i mojej rodziny. Wspieraj mnie w moich
  przedsięwzięciach i pomóż podejmować właściwe decyzje. Otaczaj mnie i moja rodzinę własciwymi ludźmi. Pomóż w decyzji o zmianie miejsce zamieszkania, kupna domu i pracy. Z całego serca proszę o pomoc bo nie wiem co robić. Ojcze Wenanty proszę o wstawiennictwo u Jezusa i Najświętszej Panienki i ofiaruje wszystkie moje posty tej intencji.
  Jezu ufam Tobie. Jezu Tobie to powierzam.

 34. Ojcze Wenanty z całego serca błagam Cię abyś swoim wstawiennictwem wyprosił u naszego Boga Ojca łaskę nawrócenia dla mojej żony Iwonki. Szczególnie proszę uproś dla Iwonki łaskę szczerej i generalnej spowiedzi świętej z całego życia. Zerwanie grzesznego życia z kochankiem. Wycofanie pozwu rozwodowego. Powrót do męża i dzieci i pełne wypełnienie przysięgi małżeńskiej. Bądź Wola Twoja Ojcze. Dziękuję Ci Panie że mnie wysłuchałeś. Alleluja. Chwała Panu.

 35. Panie Jezu, przez pobożność Twego Sługi Bożego KS Wenantego proszę w sprawie sytuacji finansowej mojego niepełnosprawnego brata Kazimierza aby mial za co zapłacić tym co mu pomagaja. BOG zapłać

 36. Ojcze Wenanty błagam Cię wyproś łaskę u Pana Naszego dla mojego syna Jakuba aby jego bardzo trudna sprawa pozytywnie się zakończyła dla Niego aby sąd to uniewinnił
  Proszę wysłuchaj mojej prośby

 37. Trójco Święta Maryjo Uwielbiam Was za tak Kochanego Św Ojca Wenantego.Dziękuję za wszelkie łasi udzielone przez Jego Wstawiennictwo i proszę o dalsze orędownictwo w moich intencjach Bogu wiadomych.

 38. Ojcze Wenanty, proszę przyjdż z pomocą , aby wysłane przez córkę CV o pracę zostało pozytywnie rozpatrzone i została przyjęta do tej firmy do pracy. Bo jest bez pracy kilka miesięcy , a ma mieszkanie na kredyt, popraw jej trudności finnsowe.

 39. Bożena. Ojcze Wenanty dopiero usłyszałam o Tobie proszę o Twoje wstawiennictwo za córkę Karolinę aby dobry Bóg uwolnił ją od choroby z którą nie da się funkcjonować ,dziś zaczynam nowennę pelna ufnosci.

 40. Ojcze Wenanty prosze o wstawiennictwo uproś u Boga sakrament małżeństwa z Jackiem jesteśmy już ponad 6 lat męczy mnie tęsknota i samotność chciałabym abyśmy zamieszkali razem i byli małżeństwem jeśli jest taka wola Boga. Proszę abym potrafiła rozeznać Boża wolę.

 41. Ojcze Wenanty proszę wstaw się u Boga w intencji moich dzieci Piotra ,8 Ani i dzieci Wiktori i Jakuba i wnuczka PatrykaProsze oBlogoslawienstwo Boze dla nich.

 42. O ugruntowanie pięknej relacji z przyjacielem zrozumienie z jego strony dla mnie, skruszenie jego serca.By Bóg połączył mnie z nim i
  Usunięcie wszelkich przeciwności w mym życiu i wszelkich przekleństw i spomiędzy nas.ku Bożej chwale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *