Dziewięciodniowa nowenna za wstawiennictwem Sługi Bożego o.Wenantego Katarzyńca

Boże w Trójcy Jedyny,

bądź uwielbiony za wszelkie dobra,
którymi napełniłeś sługę Twego Wenantego;
on przez życie według rad ewangelicznych
i gorliwą posługę kapłańską w Kościele
stał się przykładem dla Twoich wiernych.
Wynieś, Panie, tego sługę Twego na ołtarze,
abyśmy lepiej mogli Tobie służyć,
mnie zaś udziel łaski, o którą pokornie proszę
za jego wstawiennictwem.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz? Zdrowaś Maryjo? Chwała Ojcu?

Odmawiać przez 9 kolejnych dni oraz przystąpić do Sakramentu Pojednania i Komunii świętej.

Wenanty Katarzyniec, kapłan z Zakonu OO. Franciszkanów /Bracia Mniejsi Konwentualni/, urodził się 07.10.1889 r. we wsi Obydów, należącej do parafii Kamionka Strumiłowa /Archidiecezja Lwowska/. Rodzicami jego byli: Jan i Agnieszka z domu Kozdrowicka, bogobojni choć bardzo ubodzy wieśniacy. Na chrzcie świętym otrzymał imię Józef.

W 1907 r. zapukał do klasztoru franciszkańskiego we Lwowie i poprosił o przyjęcie go do zakonu. Przełożony wystawił go na próbę, bo polecił mu skończyć wpierw szkołę średnią i nauczyć się łaciny, której dotąd nie przerabiał. Po roku Katarzyniec przyniósł mu świadectwo dojrzałości z odznaczeniem, a na egzaminie z łaciny potrafił tłumaczyć nawet Cezara i Cycerona. Rodzice próbowali zatrzymać syna w świecie, tym więcej, że przed zdolnym młodzieńcem otwierała się świetna kariera pedagogiczna, lecz on oświadczył: ?Pieniędzy mi nie potrzeba, a na stanowisku w świecie bym się zepsuł? ? i poszedł za głosem powołania.

25.08.1908 r. otrzymał we Lwowie habit zakonny wraz z nowym imieniem: Wenanty i rozpoczął tamże roczny nowicjat, po którym złożył śluby zakonne. Całą duszą pokochał Zakon franciszkański i starał się jego ideał konsekwentnie realizować w życiu. Na rekolekcjach postanowił sobie: ?Będę się strzegł najmniejszego grzechu, choćby mi umrzeć przyszło?. Czystość jaśniała na jego twarzy, miłował ubóstwo i umartwienie, uczynił nawet ślub abstynencji od wódki, a w praktyce nie pił żadnego alkoholu. W życiu wspólnym był nadzwyczaj zgodliwy i uczynny. ?Główny przymiot O. Wenantego ? zaświadcza jeden z jego profesorów ? to wierne i stałe zachowanie wszelkich przepisów zakonnych.? Np. na wspólną rekreację przychodził nawet wtedy, gdy nikogo nie było na Sali rekreacyjnej. ?Przekonałem się ? zeznaje magister kleryków ? że świętość jego jest prawdziwa?.

(MAT) www. wenanty.pl

37 odpowiedzi do “Dziewięciodniowa nowenna za wstawiennictwem Sługi Bożego o.Wenantego Katarzyńca”

 1. szczęść Boże! Bardzo proszę o modlitwę za Baetłomieja-o laskę nawrócenia,o powrót do sakramentów świetych, O Spowiedż ŚW.
  Proszę o dar potomstwa dla córki Darii,która stara się od lat
  Proszę o pomoc finansową na remont dachu mojego domu.
  Bądz wola Twoja Panie Jezu we wszystkich tych prośbach.
  Bł.Wenenty módl się w tych intencjach.

 2. Proszę o uzdrowienie mojego męża z alkoholizmu aby podjął leczenie łaskę wiary i spowiedzi żebyśmy mogli uczestniczyć na weselu kuzynki ,bez żadnych obaw .

 3. Św. Wenanty, proszę o pomyślne załatwienie spraw związanych z planowaną inwestycją oraz pomoc w trudnej sprawie sądowej. Wybłagaj u Boga łaskę życia w wierze dla Emilki i Gabrysi, o nawrócenie ich rodziców i nie utrudnianie nam kontaktów z wnuczką. Naucz mnie z pokorą i cierpliwością znosić przeciwieństwa i bezgranicznie ufać Bogu.

 4. Święty Wenanty proszę o pomyślne załatwienie spraw związanych z nasza inwestycją i sprawiedliwą ugodę w trudnej sprawie sądowej o uregulowanie kontaktów z wnuczką. Naucz mnie ufać Bogu bezgranicznie.

 5. Proszę o tym, bym mogła utrzymać się z mojej firmy. Na początek chociaż na opłaty w lipcu. Proszę też, by moje dzieci poszły do spowiedzi.

 6. CZCIGODNY OJCZE WANENTE
  PROSZĘ WSTAW SIĘ ZA MNĄ DO
  BOGA W TROJCY DYPRZYNAJSWIETSZEJ O LASKI DLA MNIE.PROSZĘ CIĘ DROGI OJCZE O
  UZDROWIENIE Z CHOROBY SKÓRNEJ.
  PROSZĘ O ZAŁATWIENIE SPRAW URZĘDOWYCH EMERYTURY. PROSZĘ
  O UWOLNIENIE OD JANA.
  DZIĘKUJĘ CI UKOCHANY OJCZE WANENTE ZA WSZYSTKIE ŁASKI.
  JEZUS TY SIĘ TYM ZAJMI.
  JEZU UFAM TOBIE. JEZU KOCHAM CIĘ.

 7. Proszę o modlitwę za pośrednictwem Ojca Wenantego o Jego wstawiennictwo w szybkiej i korzystnej sprzedaży domu oraz kupnie nowego. Bóg zapłać.

 8. Ojcze Wenanty, Niebieska Panienko, bardzo proszę o uzdrowienie z problemów żołądkowych, o bezpieczna ojczyznę, o miłość na świecie, o zdrowie, spokój/ o dar łaski dla osoby z chorobą nowotworową… strzeżcie nas jak źrenicy swojego oka w cieniu swoich skrzydeł nas ukryjcie
  Amen

 9. Proszę o zdrowie dla Całej rodziny, oraz aby w moim życiu pojawiła się możliwość abym mogła kupić mieszkanie, ponieważ w obecnym źle się czuję z różnych powodów. Ojcze Wenanty proszę uproś u Pana Boga potrzebne łaski. Amen

 10. Proszę pomóż mi wyjść z pętli kredytowej z zadłużeń Bądź ze mną na rozprawach sądowych Składam obietnice iż gdy wszystko się ułoży przyjadę Ci osobiście podziękować do Kalwari Pacławskiej Proszę Cie nie zostawiaj mnie Bądź ze mną

 11. Ojcze Wenanty Kinga ma problemy w domu konkubent matki ja wyzywa i chce wyrzucic z domu i ma nerwice, dlatego chodzi na terapie i jej wiara maleje przechodzi kryzys duchowy
  Pomoz jej popros Matke Boza i oboje wstawcie sie za nia u Boga Ojca i Syna Jezusa . Amen

 12. jesli jest taka wola Boza to skladam prosbe ojcze Wenenty proszac o Twoje wstawiennictwo o dar dalszego macierzynstwa dla naszej corki Magdy w jej malzenstwie .

  .

 13. Błagam o wyproszenie Łaski uzdrowienia moejej Mamy z nowotworu i duchowego otaz psychicznego .Prosze bądź jutro ze mną i Mamą na klasyfikacji na operacje , aby była przyjęta.

 14. Sługo Boży, Ojcze Wenanty proszę o powrót zdrowia, przywrócenie słuchu, pomoc przy problemach materialnych/ spłacenie długów/,
  nową pracę dla syna, pomyślne rozwiązanie dla synowej i zdrowie,
  Bóg zapłać.

 15. Proszę ojca Wenantego o wstawiennictwo w uratowaniu naszego biznesu, który się znalazł w trudnej sytuacji finansowej, o spłacenie wszystkich długów, o pomyślna sprzedaż naszego domu.
  Dziękuje za dar ojca Wenantego i za wszystkie prośby wysłuchane za Jego wstawiennictwem.

  1. Minęło zaledwie 2 tygodnie od umieszczenia mojej intencji, a już widać zmianę na lepsze i jest nadzieja, ze wszystko będzie dobrze.
   Dziękuje Ci Jezu za pomoc i dar ojca Wenantego !
   Niech Będzie Bóg Uwielbiony !!!

 16. Ojcze Wenanty proszę Ciebie o wstawiennictwo w problemach finansowych w naszym biznesie, o nowa klientelę o więcej obrotów,
  abyś uratował nasz rodzinny biznes i o pomyślna sprzedaż naszego domu.
  Bądź uwielbiony Boże w ojcu Wenantym i dziękuje za dar Jego życia.

 17. Proszę o wstawiennictwo do Boga w intencji naszej córki, aby Pan Bóg postawił na Jej drodze dobrego człowieka -męża . Tak bardzo boi się samotności. Proszę o uproszenie tej łaski i Boże błogosławieństwo w Jej życiu.

 18. Ojcze Wenanty,blagam Cie wypros dla mnie łaske uzdrowienia ciala, duszy,relacji z mama,o pomoc finansowa abym mogła zyc samodzielnie,godnie, splacic dlugi i pomoc innym,blagam o nawrocenie serca mamy,o wszelkie potrzebne laski dla rodziny,o dobra prace,pomoż mi Ojcze Wenanty dziekuje

 19. Proszę ojca Wenantego Katarzynca o pomyślne rozwiązanie mojej trudnej sprawy w sądzie, o wyjście z kłopotów finansowych abym mogła żyć samodzielnie. Miała finansowe środki na kupno mieszkania .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *